Artur Jóskowiak

IMPROWIZACJA AKTORSKAArtur Jóskowiak – improwizator, pedagog, trener improwizacji oraz  technik teatralnych w biznesie, komik. Wykładowca improwizacji aktorskiej we wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych oraz Wyższej Szkole Bankowej (Wrocław). Dyrektor artystyczny Dolnośląskiego Festiwalu Improwizacji Teatralnej DOLi. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Współzałożyciel Teatru Improwizacji Improkracja, duetu improwizatorskiego Dwaj Panowie oraz Akademii Improwizacji – największego ośrodka szkoleniowego technikami improv na Dolnym Śląsku. Improwizacji scenicznej uczył się od trenerów m.in z Second City (USA), iO Chicago (USA), Upright Citizens Brigade (USA), Annoyance Theatre (USA), Teatribu (Włochy), The Nursery Theatre (UK), Austrii, Francji, Izraela, Argentyny, Słowenii, Amsterdamu, Australii, Kanady, Niemiec. Ze sceną związany od 2006 roku. 

Bogna Joostberens

PIOSENKA
Bogna Woźniak-Joostberens – absolwentka Szkoły Muzycznej drugiego stopnia na Wydziale Śpiewu Solowego w Poznaniu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na Wydziale Dramatu we Wrocławiu. Wokalistka, aktorka, autorka tekstów i projektu “Era wodnika”, za który otrzymała Nagrodę Marszałka Dolnego Śląska za najlepszą rolę kobiecą. Laureatka Drugiej Nagrody i Nagrody Publiczności na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2001 roku. Od kilkunastu lat na stałe pracuje w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.  Wcielała się między innymi w role: Marii w “West Side Story”, Polly Peachum w “Operze za trzy grosze”, Cassie w “Chorus line”, Babe Jane i Peaches w “Jerry Springer – the opera”, czy Fridy w “Mistrzu i Małgorzacie”. Autorka scenariusza i reżyser spektaklu dyplomowego 2018 “Narysuj mi baranka”.

Cezary Studniak

PIOSENKA
Cezary Studniak – Dyrektor Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Aktor i reżyser. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Od 1997 do 2002 aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Ma w dorobku artystycznym role filmowe, dramatyczne i musicalowe m.in.: Thenardier w “Les Miserables” (reż. Jerzy Gruza), George Berger w “Hair” (reż. Wojciech Kościelniak) za tę rolę otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni; Tezeusz-Oberon w “Śnie nocy letniej” (reż. Wojciech Kościelniak). Brał udział w widowisku “Kombinat” podczas PPA i w spektaklach Teatru Muzycznego Capitol m.in.: “Opera za trzy grosze”, “Gorączka”, “Mandarynki i pomarańcze”, “West Side Story”, “Scat, czyli od pucybuta do milionera”,”Mdłość, Mniezłość, Miłość,” “Ojcom i matkom wbrew. Piosenki Kurta Weilla”. Identyfikuje się z niezależną inicjatywą artystyczną PUB 700 powstałą w Gdyni w 1999 r.

Agata Obłąkowska

GRA AKTORSKA
Agata Obłąkowska –  aktorka, reżyser, choreograf. Absolwentka wydziału aktorskiego PWST Wrocław (2010). Nominowana do Nagrody Kulturalnej Gazety Wyborczej WARTO w kategorii Teatr (2014). Laureatka nagrody im. Małgorzaty Napiórkowskiej dla najlepszego studenta wydziału aktorskiego (2010). Ukończyła Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich (2005). Uczestniczka licznych warsztatów m.in “Warsztaty Wspólnym Głosem” prowadzone przez Annę Zubrzycki i Helen Chadwick, “Reżyseria i praca aktorska” prowadzone przez prof. Kazimierza Brauna oraz, “Drama metodą edukacji XXI wieku” prowadzonych przez Partice Baldwin. Występowała w galach konkursów literackich i teatralnych (m.in. Angelus 2012, PPA 2009, Premio Europa per il Teatro 2009) w reżyserii Tomasza Mana, Wojciecha Kościelniaka i Jerzego Bielunasa. Od lat związana z pracą z młodzieżą poprzez prowadzenie warsztatów teatralnych. Na co dzień współpracuje z Teatrem Arka, Teatrem NEON, Cloud Theater i z Teatrem Muzycznym Capitol.   

dr Grzegorz Wojdon

GRA AKTORSKA
dr Grzegorz Wojdon – absolwent i obecny wykładowca PWST we Wrocławiu. aktor filmowy i teatralny, 2006 – zdobywca nagrody Offskara (Polska Nagroda Kina Niezależnego) w kategorii: Najlepszy Aktor za rolę Marco P. w filmie Marco P. i złodzieje rowerów. Wielokrotnie występował w polskich filmach (np. Obława, Kochaj i rób, co chcesz), serialach (np. Kryminalni, Na wspólnej)  oraz teatrze telewizji (np. Ballada o ZakaczawiuRozmowy z katem). Użyczał również swojego głosu w dubbingach (m.in. Włatcy móch, 1000 złych uczynków).

Małgorzata Szeptycka

DYKCJA
Małgorzata Szeptycka – absolwentka PWST we Wrocławiu, aktorką, pedagogiem, reżyserem, lektorką, twórcą wielu koncertów o tematyce patriotycznej oraz widowisk powstałych z okazji wręczenia Orderu zasłużonych dla Solidarności; w roku 2018 otrzymała od Prezydenta Wrocławia nagrodę za znaczące osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Konrad Imiela

MUZYKA TEKSTU


fot. Szymon Szcześniak

Konrad Imiela – urodzony w 1972 roku w Starachowicach. Absolwent wrocławskiego Wydziału Aktorskiego PWST i podyplomowych studiów Akademia Liderów Kultury. Jest aktorem, reżyserem teatralnym, muzykiem, autorem piosenek i scenariuszy. Jako aktor zaczynał swoją karierę w Teatrze Polskim we Wrocławiu, od 2002 roku związany jest z Teatrem Muzycznym Capitol. Przez 15 lat zarządzał tym teatrem jako dyrektor naczelny i artystyczny, od września 2021 pełni funkcję dyrektora artystycznego Capitolu. W latach 2007-2014 był dyrektorem artystycznym Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Ma na koncie kilkadziesiąt ról teatralnych, telewizyjnych i filmowych, kilkanaście wyreżyserowanych spektakli i dwie solowe płyty. Prywatnie ojciec dwóch dorosłych córek, pasjonat badmintona i brydża.

Helena Sujecka

PIOSENKA
Helena Sujecka

Od lat związana z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.
Debiutowała w serialu “Pitbull” w reż. Patryka Vegi. Od tego czasu pojawiła się w wielu filmowych produkcjach m.in. „Yuma” Piotra Mularuka, nagradzanym „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy czy „Małe stłuczki”, za rolę w których w 2014 roku została laureatką Złotego Szczeniaka na Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa.
Zagrała główną rolę w serialu „Znaki” (produkcja AXN), którego oba sezony można obejrzeć na platformie Netflix.
Na swoją premierę czeka film „Maryjki”, w którym Helena gra jedną z czołowych ról.