Artur Jóskowiak

IMPROWIZACJA AKTORSKAArtur Jóskowiak – improwizator, pedagog, trener improwizacji oraz  technik teatralnych w biznesie, komik. Wykładowca improwizacji aktorskiej we wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych oraz Wyższej Szkole Bankowej (Wrocław). Dyrektor artystyczny Dolnośląskiego Festiwalu Improwizacji Teatralnej DOLi. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Współzałożyciel Teatru Improwizacji Improkracja, duetu improwizatorskiego Dwaj Panowie oraz Akademii Improwizacji – największego ośrodka szkoleniowego technikami improv na Dolnym Śląsku. Improwizacji scenicznej uczył się od trenerów m.in z Second City (USA), iO Chicago (USA), Upright Citizens Brigade (USA), Annoyance Theatre (USA), Teatribu (Włochy), The Nursery Theatre (UK), Austrii, Francji, Izraela, Argentyny, Słowenii, Amsterdamu, Australii, Kanady, Niemiec. Ze sceną związany od 2006 roku. 

Bogna Joostberens

PIOSENKA AKTORSKA
Bogna Woźniak-Joostberens – absolwentka Szkoły Muzycznej drugiego stopnia na Wydziale Śpiewu Solowego w Poznaniu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na Wydziale Dramatu we Wrocławiu. Wokalistka, aktorka, autorka tekstów i projektu “Era wodnika”, za który otrzymała Nagrodę Marszałka Dolnego Śląska za najlepszą rolę kobiecą. Laureatka Drugiej Nagrody i Nagrody Publiczności na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2001 roku. Od kilkunastu lat na stałe pracuje w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.  Wcielała się między innymi w role: Marii w “West Side Story”, Polly Peachum w “Operze za trzy grosze”, Cassie w “Chorus line”, Babe Jane i Peaches w “Jerry Springer – the opera”, czy Fridy w “Mistrzu i Małgorzacie”. Autorka scenariusza i reżyser spektaklu dyplomowego 2018 “Narysuj mi baranka”.

Cezary Studniak

PIOSENKA AKTORSKA
Cezary Studniak – Dyrektor Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Aktor i reżyser. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Od 1997 do 2002 aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Ma w dorobku artystycznym role filmowe, dramatyczne i musicalowe m.in.: Thenardier w “Les Miserables” (reż. Jerzy Gruza), George Berger w “Hair” (reż. Wojciech Kościelniak) za tę rolę otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni; Tezeusz-Oberon w “Śnie nocy letniej” (reż. Wojciech Kościelniak). Brał udział w widowisku “Kombinat” podczas PPA i w spektaklach Teatru Muzycznego Capitol m.in.: “Opera za trzy grosze”, “Gorączka”, “Mandarynki i pomarańcze”, “West Side Story”, “Scat, czyli od pucybuta do milionera”,”Mdłość, Mniezłość, Miłość,” “Ojcom i matkom wbrew. Piosenki Kurta Weilla”. Identyfikuje się z niezależną inicjatywą artystyczną PUB 700 powstałą w Gdyni w 1999 r.

Agata Obłąkowska

GRA AKTORSKA
Agata Obłąkowska –  aktorka, reżyser, choreograf. Absolwentka wydziału aktorskiego PWST Wrocław (2010). Nominowana do Nagrody Kulturalnej Gazety Wyborczej WARTO w kategorii Teatr (2014). Laureatka nagrody im. Małgorzaty Napiórkowskiej dla najlepszego studenta wydziału aktorskiego (2010). Ukończyła Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich (2005). Uczestniczka licznych warsztatów m.in “Warsztaty Wspólnym Głosem” prowadzone przez Annę Zubrzycki i Helen Chadwick, “Reżyseria i praca aktorska” prowadzone przez prof. Kazimierza Brauna oraz, “Drama metodą edukacji XXI wieku” prowadzonych przez Partice Baldwin. Występowała w galach konkursów literackich i teatralnych (m.in. Angelus 2012, PPA 2009, Premio Europa per il Teatro 2009) w reżyserii Tomasza Mana, Wojciecha Kościelniaka i Jerzego Bielunasa. Od lat związana z pracą z młodzieżą poprzez prowadzenie warsztatów teatralnych. Na co dzień współpracuje z Teatrem Arka, Teatrem NEON, Cloud Theater i z Teatrem Muzycznym Capitol.   

dr Grzegorz Wojdon

GRA AKTORSKA
dr Grzegorz Wojdon – absolwent i obecny wykładowca PWST we Wrocławiu. aktor filmowy i teatralny, 2006 – zdobywca nagrody Offskara (Polska Nagroda Kina Niezależnego) w kategorii: Najlepszy Aktor za rolę Marco P. w filmie Marco P. i złodzieje rowerów. Wielokrotnie występował w polskich filmach (np. Obława, Kochaj i rób, co chcesz), serialach (np. Kryminalni, Na wspólnej)  oraz teatrze telewizji (np. Ballada o ZakaczawiuRozmowy z katem). Użyczał również swojego głosu w dubbingach (m.in. Włatcy móch, 1000 złych uczynków).

Małgorzata Szeptycka

DYKCJA / ELEMENTARNE ZADANIA AKTORSKIE
Małgorzata Szeptycka – absolwentka PWST we Wrocławiu, aktorką, pedagogiem, reżyserem, lektorką, twórcą wielu koncertów o tematyce patriotycznej oraz widowisk powstałych z okazji wręczenia Orderu zasłużonych dla Solidarności; w roku 2018 otrzymała od Prezydenta Wrocławia nagrodę za znaczące osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Konrad Imiela

MUZYKA TEKSTU


fot. Szymon Szcześniak

Konrad Imiela – urodzony w 1972 roku w Starachowicach. Absolwent wrocławskiego Wydziału Aktorskiego PWST i podyplomowych studiów Akademia Liderów Kultury. Jest aktorem, reżyserem teatralnym, muzykiem, autorem piosenek i scenariuszy. Jako aktor zaczynał swoją karierę w Teatrze Polskim we Wrocławiu, od 2002 roku związany jest z Teatrem Muzycznym Capitol. Przez 15 lat zarządzał tym teatrem jako dyrektor naczelny i artystyczny, od września 2021 pełni funkcję dyrektora artystycznego Capitolu. W latach 2007-2014 był dyrektorem artystycznym Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Ma na koncie kilkadziesiąt ról teatralnych, telewizyjnych i filmowych, kilkanaście wyreżyserowanych spektakli i dwie solowe płyty. Prywatnie ojciec dwóch dorosłych córek, pasjonat badmintona i brydża.

Rafał Derkacz

PIOSENKA AKTORSKA
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Rafał-Derkacz-Duży-768x1024.jpegRafał Derkacz
Aktor, improwizator i wokalista. Absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku na Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Od 2021 roku członek zespołu aktorskiego Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Prezes Zarządu Fundacji Mikro Teatr. Zadebiutował w spektaklu dyplomowym „Świętoszek” w reżyserii Pawła Aignera oraz spektaklu muzycznym „Być jak Beata” w reżyserii Piotra Domalewskiego. Współpracował z Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, Teatrem Miejskim w Gliwicach, Teatrem „Lalka” w Warszawie oraz niezależnymi formacjami jak Teatr Potem-o-tem czy Analog Collective. Ma na swoim koncie kilkanaście ról teatralnych i filmowych. Finalista 37. i 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz laureat Nagrody im. Jana Wilkowskiego. Dwukrotnie otrzymał Kryształową Pestkę- nagrodę dziennikarzy na Międzynarodowym Festiwalu PESTKA (2018 i 2022). 

Monika Reks

IMPROWIZACJA / PERFORMATYKA
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 277904679_1094662227980383_413518493457956307_n-768x1024.jpg
Monika Reks
Performerka i pedagożka. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, a także absolwentka reżyserii na Wydziale Lalkarskim Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filia we Wrocławiu. Laureatka stypendium Prezydenta Wrocławia za osiągnięcia artystyczne. Zdobywczyni Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Performatywnych Imagenations (2021) oraz na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym PRO CONTRA (2021). Laureatka programu PLACÓWKA Instytutu Teatralnego. Na Uniwersytecie Wrocławskim przez cztery lata realizowała autorskie konwersatorium „Sztuka w ujęciu kognitywnym”. Badaczka performowania i zabawy. Od kilku lat prowadzi warsztaty edukacyjne i artystyczne, m.in. w Muzeum Pana Tadeusza, Wrocławskim Teatrze Lalek (wraz z Fundacją T:), Wrocławskim Klubie ANIMA. Prowadzi zajęcia w Młodzieżowej Akademii Musicalowej. Przez dwa lata związana z Małą Uczelnią, czyli jedną z wrocławskich szkół alternatywnych, gdzie zajmowała się, m.in. zajęciami teatralnymi, a także dotyczącymi komunikacji, metafory i sztuki. Swój warsztat pedagogiczno-teatralny wzbogaca prowadząc zajęcia w żłobkach oraz przedszkolach. Zajmuje się teatrem animacji i wyrazu plastycznego. Działała – czynnie, a obecnie pozostaje sercem – w ruchu recytatorskim i (umiłowanego) wywiedzionego ze słowa; jest wielokrotną laureatką ogólnopolskich konkursów słowa.