Mariusz Kiljan

IMPROWIZACJA AKTORSKA

Mariusz Kiljan – aktor teatralny i filmowy, były ykładowca PWST we Wrocławiu, wielokrotnie nagradzany: II nagroda na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie za wykonanie piosenki pt. „Piosenka wiecznych kochanków” Jacques’a Brela 2001, wyróżnienie za rolę Lengluma w „Zbrodni przy ulicy Lourrino” na XII Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi 1994, I nagroda w konkursie i nagroda dziennikarzy na XV Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za wykonanie własnej wersji piosenki Stinga pt. „Księżyc nad Burbon Street” 1994, otrzymał odznakę „Zasłużony Działacz Kultury” 2002 oraz Srebrny Krzyż Zasługi 2010.

Bogna Joostberens

PIOSENKA
Bogna Woźniak-Joostberens – absolwentka Szkoły Muzycznej drugiego stopnia na Wydziale Śpiewu Solowego w Poznaniu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na Wydziale Dramatu we Wrocławiu. Wokalistka, aktorka, autorka tekstów i projektu “Era wodnika”, za który otrzymała Nagrodę Marszałka Dolnego Śląska za najlepszą rolę kobiecą. Laureatka Drugiej Nagrody i Nagrody Publiczności na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2001 roku. Od kilkunastu lat na stałe pracuje w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.  Wcielała się między innymi w role: Marii w “West Side Story”, Polly Peachum w “Operze za trzy grosze”, Cassie w “Chorus line”, Babe Jane i Peaches w “Jerry Springer – the opera”, czy Fridy w “Mistrzu i Małgorzacie”. Autorka scenariusza i reżyser spektaklu dyplomowego 2018 “Narysuj mi baranka”.

Cezary Studniak

PIOSENKA
Cezary Studniak – Dyrektor Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Aktor i reżyser. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Od 1997 do 2002 aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Ma w dorobku artystycznym role filmowe, dramatyczne i musicalowe m.in.: Thenardier w “Les Miserables” (reż. Jerzy Gruza), George Berger w “Hair” (reż. Wojciech Kościelniak) za tę rolę otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni; Tezeusz-Oberon w “Śnie nocy letniej” (reż. Wojciech Kościelniak). Brał udział w widowisku “Kombinat” podczas PPA i w spektaklach Teatru Muzycznego Capitol m.in.: “Opera za trzy grosze”, “Gorączka”, “Mandarynki i pomarańcze”, “West Side Story”, “Scat, czyli od pucybuta do milionera”,”Mdłość, Mniezłość, Miłość,” “Ojcom i matkom wbrew. Piosenki Kurta Weilla”. Identyfikuje się z niezależną inicjatywą artystyczną PUB 700 powstałą w Gdyni w 1999 r.

Agata Obłąkowska

GRA AKTORSKA
Agata Obłąkowska –  aktorka, reżyser, choreograf. Absolwentka wydziału aktorskiego PWST Wrocław (2010). Nominowana do Nagrody Kulturalnej Gazety Wyborczej WARTO w kategorii Teatr (2014). Laureatka nagrody im. Małgorzaty Napiórkowskiej dla najlepszego studenta wydziału aktorskiego (2010). Ukończyła Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich (2005). Uczestniczka licznych warsztatów m.in “Warsztaty Wspólnym Głosem” prowadzone przez Annę Zubrzycki i Helen Chadwick, “Reżyseria i praca aktorska” prowadzone przez prof. Kazimierza Brauna oraz, “Drama metodą edukacji XXI wieku” prowadzonych przez Partice Baldwin. Występowała w galach konkursów literackich i teatralnych (m.in. Angelus 2012, PPA 2009, Premio Europa per il Teatro 2009) w reżyserii Tomasza Mana, Wojciecha Kościelniaka i Jerzego Bielunasa. Od lat związana z pracą z młodzieżą poprzez prowadzenie warsztatów teatralnych. Na co dzień współpracuje z Teatrem Arka, Teatrem NEON, Cloud Theater i z Teatrem Muzycznym Capitol.   

dr Grzegorz Wojdon

GRA AKTORSKA
dr Grzegorz Wojdon – absolwent i obecny wykładowca PWST we Wrocławiu. aktor filmowy i teatralny, 2006 – zdobywca nagrody Offskara (Polska Nagroda Kina Niezależnego) w kategorii: Najlepszy Aktor za rolę Marco P. w filmie Marco P. i złodzieje rowerów. Wielokrotnie występował w polskich filmach (np. Obława, Kochaj i rób, co chcesz), serialach (np. Kryminalni, Na wspólnej)  oraz teatrze telewizji (np. Ballada o ZakaczawiuRozmowy z katem). Użyczał również swojego głosu w dubbingach (m.in. Włatcy móch, 1000 złych uczynków).

Małgorzata Szeptycka

DYKCJA
Małgorzata Szeptycka – absolwentka PWST we Wrocławiu, aktorką, pedagogiem, reżyserem, lektorką, twórcą wielu koncertów o tematyce patriotycznej oraz widowisk powstałych z okazji wręczenia Orderu zasłużonych dla Solidarności; w roku 2018 otrzymała od Prezydenta Wrocławia nagrodę za znaczące osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.


Mikołaj Woubishet

PIOSENKA
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_8670bwf.jpg Mikołaj Woubishet – Absolwent PWST we Wrocławiu (2009). Aktor Teatru Muzycznego Capitol. Zdobywca Grand Prix w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki XXIX Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Pomysłodawca spektakli Mury Hebron , Umwuka i “Czekając na Otella” realizowanych w Teatrze Muzycznym Capitol. Gościnnie występował w Teatrze Polskim we Wrocławiu i Teatrze Słowackiego w Krakowie. Serialowy dr Asłan (“Pierwsza miłość”). Nominowany do nagrody Radio Wrocław Kultura – EMOCJE 2016 
oraz nagrody WARTO w kategorii Teatr (m.in. za spektakl “Czekając na Otella”) Reżyser spektaklu dyplomowego “Oczy paść będę cieniem” realizowanego w Studium Musicalowym Capitol 
Role w Capitolu:
Hair (2010, reż. Konrad Imiela) – Hud
Mury Hebronu (2010, reż. Cezary Studniak)
Czarnoksiężnik z Krainy Oz (2010, reż. Jerzy Bielunas) – Blaszany Drwal
Frankenstein (2011, reż. Wojciech Kościelniak) – Henryk Clervall
Ja, Piotr Riviere, skorom już zaszlachtował siekierom swoją matkę, swojego ojca, siostry swoje, braci swoich i wszystkich sąsiadów swoich (2012, reż. Agata Duda-Gracz) – Bobek
Trzy wesołe krasnoludki (2013, reż. Konrad Imiela) – Sikora / Ślimak Modraczka – Akrobata
Mistrz i Małgorzata (2013, reż. Wojciech Kościelniak) – Behemot
Umwuka (2014, reż. Jan Naturski)
Nine (2014, reż. Pia Partum) – Giulio
Trzej muszkieterowie (2015, reż. Konrad Imiela) – Planchet, służący d’Artagnana
Po Burzy Szekspira (2016, reż. Agata Duda-Gracz) – Chuj-Gwiazda
Role w innych teatrach:
“Hamlet” (2010, reż. Monika Pęcikiewicz) – Aktor
“Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko” (2013, reż. Agata Duda-Gracz) – Tersytes