Telefon: +48 505 189 983   
 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

SPOKOJNIE JESTEM SZALONA

 

SCENARIUSZ I REŻYSERIA - KONRAD IMIELA

ARANŻACJE MUZYCZNE - PIOTR DZIUBEK

CHOREOGRAFIA - JACEK GĘBURA

KOSTIUMY - AGATA BARTOS

 

Mała Scena Studium Musicalowego Capitol

na stronę

fot.Konrad Imiela, projekt plakatu: Agata Bartos

 

LUDZKIE SALEM

czyli 19,5 taktu przed szóstym wiadrem

 

Dyplom aktorsko-ruchowy na podstawie dramatu Athura Millera "Czarownice z Salem" w reżyserii Agaty Obłąkowskiej z choreografią Jana Nykiela.

Duża Sala Baletowa Studium Musicalowego Capitol.

 

Obsada :

Tituba – Magdalena Zamoroka 

Abigail Wiliams - Magda Kuśnierz

Betty Parris – Ola Sakowska

Elizabeth Proktor – Kaja Bzdeń

Mery Wareen – Karolina Szymańska

Mercy Lewis – Karolina Toczek

Ann Putnam – Wiktoria Banszek

Pariss – Paulina Bocian

Proktor ( gościnnie )– Jan Nykiel

 

"... Spotykamy się w ciemnym lesie, aby spróbować choć przez chwile być wolnymi, żeby choć przez sekundę poczuć oddech, który wypełnia nasze ciała, żeby poczuć namiętność i prawdę w świecie skostniałych zasad, moralnej hipokryzji, i zamknięcia na wszystko co jest dokoła nas. Spotykamy się, żeby opowiedzieć o tym jak wieki wpływ na jednostkę ma społeczeństwo, jak trudno jest wyrwać się z okowów pętających nasze ręce i serca, a jednocześnie jak jednostka, owładnięta jedyną społecznie tolerowaną odmianą szaleństwa czyli miłością, może wpłynąć na społeczeństwo. Problem lęku, osamotnienia, zawiłych relacji międzyludzkich, małżeńskich, wyobcowanie, nietolerancja inności, paraliż…to wszystko w małym miasteczku Salem…Spotykamy się w ciemnym lesie żeby zobaczyć jak spirala nienawiści i władzy nakreślona ludzką ręka, puszczona w ruch, nie może się już zatrzymać, jak podpieranie się wyższymi ideami może sprowadzić na ludzi niezasłużoną śmierć. Jesteśmy tylko małymi istotami w świecie wypełnionym wieloma niezrozumiałymi, metafizycznymi sytuacjami, tylko od nas zależy czy widzieć będziemy czysto i jasno czy jednak uwolni się to głęboko skrywane w środku zło, które bardzo szybko potrafi przejąć nad nami władzę jeśli tylko poczuje taką możliwość. Szaleństwo, które ogarnęło Salem w 1692 roku, procesy i egzekucje rzekomych czarownic, są tylko pretekstem do dużo szerszej dyskusji o współczesnym świecie.

 

Spotykamy się w ciemnym lesie ,żeby choć przez chwilę emocje zawładnęły naszymi duszami i ciałami…"

 

 

NARYSUJ MI BARANKA

 

na podstawie powieści "Mały Książę" Antoine de Saint Exupery

scenariusz i reżyseria: Bogna Woźniak-Joostnerens

muzyka: Piotr Dziubek

choreografia: Małgorzata Fijałkowska

scenografia: Jacek Joostberens

asystentka reżysera: Magdalena Zamoroka

 

Narysuj mi baranka plakat 100 x 70 B1 cz-b FB  kopia

 

logo

JÓZEF K. I KOBIETY

na motywach "Procesu" F.Kafki 

 

adaptacja i reżyseria - Jacek Bończyk
muzyka - Piotr Dziubek
scenografia - Grzegorz Policiński, 
asystentka reżysera - Karolina Micuła

Dyplom.jpg

OCZY PAŚĆ BĘDĘ CIENIEM

 

Reżyseria: Mikołaj Woubishet

oczy

 

BALLADY NA SKRÓTY

na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego "Balladyna" 

 

reżyseria: Cezary Studniak

asystentka reżysera: Helena Sujecka

muzyka: Łukasz Wójcik

ruch sceniczny: Ewelina Porczyk

scenografia: Joanna Hrisulidu

kostiumy: Mateusz Stępniak

obsada: Maja Grześkowiak, Alicja Kalinowska, Paulina Teauchmann, Adrianna Kaźmierczak, Olga Kunicka, Przemysław Pogiernicki, Maciej Mazurkiewicz, Maciej Makowski

 

WEWNĄTRZ PATTY

 

Zakochana, zszokowana, samotna - 8 aspektów jednej gwiazdy porno

Dyplomowy spektakl Studium Musicalowego "Capitol" został zbudowany zgodnie z hitchcockowską regułą. Tyle że "Wewnątrz Patty" zaczynamy od orgazmu, a potem robi się jeszcze goręcej. Uwaga! To przedstawienie tylko dla dorosłych.

Ile aktorek, tyle aspektów jednej Patty

Emilia Paja jako Patty Zszokowana

Natalia Pucek jako Patty Zakochana

Monika Bukowska jako Patty Samotna

plakat000

Studenci Studium Musicalowego, działającego przy Teatrze Muzycznym Capitol, podjęli się w ramach spektaklu dyplomowego przedstawienia własnej wersji "Kopciucha" Janusza Głowackiego. Pod reżyserskim okiem Cezarego Studniaka powstała sztuka tak dosadna, emocjonalna i - krótko ujmując - dobra, że można zupełnie pominąć fakt, iż występują w niej debiutanci. Gdyby wszystkie spektakle dyplomowe miały taki poziom, ilość świetnych teatralnych premier wzrastałaby z niebywałą prędkością.

Gdyby iść po najniższej linii oporu i wziąć na warsztat słynnego "Kopciuszka", to mógłby to być spektakl w klimacie barwnej baśni dla dzieci i ich rodziców. Natomiast "Kopciuch" jest z całą stanowczością dla widzów dorosłych i to o mocnych nerwach, którzy nie boją się obcowania z tematyką trudną czy kłopotliwą.

Jesteśmy po premierze spektaklu dyplomowego. Słuchaczy czeka jeszcze egzamin dyplomowy ze śpiewu, tańca i piosenki aktorskiej. 

I PO DYPLOMIE! Premiera "Wewnątrz Patty" odbyła się 15 czerwca 2012. Reżyserem spektaklu jest Konrad Imiela (dyr Teatru Muzycznego Capitol ), scenografia i kostiumy Ania Chadaj, choreografia Jacek Gębura.

i bezpośredni link http://www.youtube.com/watch?v=PBng-iBV0dk

Według wstępnych ustaleń "Gwiazdopack" w przyszłym sezonie znajdzie się w repertuarze Teatru. Pojedzie na przegląd szkół teatralnych i zostanie pokazany na przyszłorocznym PPA. Na premierze kilkadziesiąt osób nie obejrzało przedstawienia- ZABRAKŁO MIEJSC !!! Wielkie gratulacje dla występujących dziewczyn i ekipy realizatorów.

Jesteśmy po premierze spektaklu dyplomowego III roku. Słuchaczy czeka jeszcze egzamin dyplomowy ze śpiewu, tańca i piosenki aktorskiej. Kolejne spektakle dyplomu pt. MYTARSTWA w reżyserii Tomasza Mana gramy na małej scenie Teatru Muzycznego Capitol jeszcze 18,19,20 i 21 lutego 2013.

NASI PARTNERZY

Partnerem Szkoły jest Gmina Wrocław,
która dofinansowuje działalność Studium.

wroclawlogo


Partnerem Szkoły
jest Teatr Muzyczny Capitol

capitol


   Fundacja Teatru Muzycznego Capitol

fundacja

 

 

Top of Page