Telefon: +48 505 189 983   
 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Piotr Dziubek

Dyrektor  Niepublicznego Policealnego Studium Musicalowego Capitol.

Piotr Dziubek - Kompozytor, aranżer, akordeonista i pianista, absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej (ukończył z wyróżnieniem klasę akordeonu), wieloletni wykładowca tej uczelni. Kompozytor muzyki do wielu spektakli teatralnych, m. in.:  Francesco, Lalka, Chłopi (Teatr Muzyczny w Gdyni), Balladyna, ...np. Majakowski (Wrocławski Teatr Współczesny), Ferdydurke (Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu), Ziemia obiecana (Teatr im. Słowackiego w Krakowie) Operetka (Teatr Dramatyczny w Warszawie), Frankenstein, Idiota, Ja, Piotr Riviere..., Mistrz i Małgorzata (Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu)....

Od wielu lat związany z Przeglądem Piosenki Aktorskiej jako autor aranżacji, kierownik muzyczny i instrumentalista. Współtworzył m.in. Mandarynki i pomarańcze, Galerię, koncert piosenek Marka Grechuty Steruj krwią swoją do oceanu spokoju, Wiatry z mózgu, ...rewolucyjną!, Grę szklanych paciorków, Anioły w kolorze z piosenkami Ewy Demarczyk, Tak jest – piosenki Jacques'a Brela. W  roku 2014  Kapituła im. Aleksandra Bardiniego przyznała mu swoją nagrodę i Dyplom Mistrzowski.

W 2001 r. wydał autorską płytę akordeonową Tchnę. Współpracował przy nagraniach płyt m.in. z Justyną Steczkowską (Alkimia), Arturem Lesickim (Acoustic Harmony), a także z Katarzyną Groniec (był kompozytorem, aranżerem i producentem Emigrantki, Przypadków i Na żywo) oraz Magdaleną Kumorek (Śmiercie z tekstami wierszy Boleslawa Leśmiana).  Aktualnie kompozytor pracuje nad kolejną autorską płytą, która ukaże się jeszcze w tym roku.

Piotr Dziubek jest także autorem muzyki do filmów, m. in.: Włatcy móch, 1000 złych uczynków, oraz wielokrotnie nagradzanego na festiwalach polskich i zagranicznych polsko-rumuńskiego filmu Droga na drugą stronę, za który otrzymał także nagrodę indywidualną za muzykę na 37. Gdynia Film Festival.

W roku 2014  Piotr Dziubek został nagrodzony na 6. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia za najlepszą muzykę i ścieżkę dźwiękową do przedstawienia Ja, Piotr Riviere…, a także otrzymał Wrocławską Nagrodę Muzyczną w kategorii Muzyka rozrywkowa…

Więcej w tej kategorii: Mariusz Kiljan »
Powrót na górę

NASI PARTNERZY

Partnerem Szkoły jest Gmina Wrocław,
która dofinansowuje działalność Studium.

wroclawlogo


Partnerem Szkoły
jest Teatr Muzyczny Capitol

capitol


   Fundacja Teatru Muzycznego Capitol

fundacja

 

 

Top of Page