Wykładowcami w Studium są aktorzy, tancerze, muzycy, kompozytorzy  i wokaliści czynni zawodowo, znani ze scen teatralnych i filmu, mający na swym koncie wiele płyt i autorskich projektów co gwarantuje, że  są nie tylko teoretykami ale również mają bagaż własnych  doświadczeń scenicznych, które przekazują słuchaczom.

Studium Musicalowe Capitol jest wpisane do ewidencji szkół artystycznych w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego  pod numerem 446/10/ 2006 co gwarantuje spełnienie wysokich norm jakości wymaganych przez Ministerstwo.


Magdalena Zawartko

Dyrektor  Niepublicznego Policealnego Studium Musicalowego Capitol.
fot. Diana Błażków
Magdalena Zawartko – wokalistka, wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale wokalnym, kierunek wokalno-aktorski oraz Zarządzanie Instytucjami Kultury na Uniwesytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Uhonorowana medalem “Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Jest pomysłodawcą i współzałożycielką Młodzieżowej Akademii Musicalowej. Jej autorski projekt Zawartko/Piasecki „Leć głosie” reprezentował Europejską Stolicę Kultury w wielu krajach Europy i został uhonorowany Nagrodą Gazety Wyborczej WARTO 2016. Pracowała nad oprawami muzycznymi takich wydarzeń, jak: przyjazd Dalaj Lamy do Wrocławia, Widowisko Wrocławskie Kolędowanie, Gala Kids for Kids, przyjazd gwiazdy Bollywood Aminath Bachchan, gdzie na scenie niejednokrotnie bywało ok. 350 osób. Jest członkiem Stowarzyszenia Dolnośląskie Towarzystwo Muzyczne. Jest twórcą piosenki „Otwieramy okna”, która zgromadziła w czasie pandemii większość wrocławskiego środowiska muzycznego. Odpowiada za przygotowanie wokalne widowisk muzyczno-akrobatycznych ’89 i 75 lat Historii Powojennego Wrocławia w reżyserii Kamila J. Przybosia. Magdalena Zawartko współpracowała i nagrywała z czołowymi muzykami jazzowymi, takimi jak: Billy Harper, Billy Hart, Leszek Możdżer, Dariusz Oleszkiewicz, Piotr Wojtasik, Dominik Wania, Michał Tokaj, Michał Barański, Michał Miśkiewicz.

Krzysztof Gliszczyński

Wicedyrektor  Niepublicznego Policealnego Studium Musicalowego Capitol.
Krzysztof Gliszczyński – ukończył z wyróżnieniem Szkołę Sztuk Pięknych Wydział Choreografii na Białorusi, gdzie otrzymał specjalizację – tancerza, pedagoga tańca i choreografa. W latach 1996 – 2002 pracował jako  tancerz i asystent choreografa w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W tym czasie brał również udział w licznych produkcjach musicalowych m. in. w Londynie, Niemczech, Holandii, Szwajcarii. Od 2002r do 2008r kierownik baletu w Teatrze Muzycznym CAPITOL oraz Kierownik Szkoły Baletowej działającej przy teatrze. Od 2006 roku, czyli od początku istnienia, jest wykładowcą tańca klasycznego i współczesnego w Policealnym Studium Musicalowym CAPITOL.