Telefon: +48 505 189 983   
 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Sty 08, 2019

Spektakl dyplomowy 2019

 

SPOKOJNIE JESTEM SZALONA

 

SCENARIUSZ I REŻYSERIA - KONRAD IMIELA

ARANŻACJE MUZYCZNE - PIOTR DZIUBEK

CHOREOGRAFIA - JACEK GĘBURA

KOSTIUMY - AGATA BARTOS

 

Mała Scena Studium Musicalowego Capitol

na stronę

fot.Konrad Imiela, projekt plakatu: Agata Bartos

 

 

 

 

 

 dziewczyny

fot.Konrad Imiela

“Zobaczyłem te dziewczyny na sesji letniej w Studium. Piotr zaproponował mi, żebym zrobił z nimi dyplom. Oglądając je na scenie pomyślałem o piosenkach z filmów Tarantino. Taki pierwszy impuls. Wierzę pierwszym impulsom. No ale dlaczego one śpiewają akurat te piosenki?....... Często rozmawiamy z Agatą, moją żoną, o kobiecej huśtawce nastrojów związanej z naturalnym rytmem miesięcznego cyklu. O PMS-ie, tym wirze emocjonalnym, który wybija nas z przewidywalności co miesiąc. Co z niego mamy? Co nam daje, a co odbiera? Czy partnerzy powinni mieć między sobą jakiś kod informujący o fazie cyklu kobiety? My mamy i to się nam przydaje, ale inni wcale nie muszą tego potrzebować. Zatem dlaczego te dziewczyny mają aż taki kociokwik emocjonalny, że śpiewają te piosenki Bohaterów Zachodu? Agata zaproponowała, żeby może zająć się tym PMS-em na scenie. Trochę to rozgrzebać. Spodobał mi się ten pomysł.”

Konrad Imiela

 

kinia

fot.Konrad Imiela

"W spektaklu wykorzystano broszkę autorstwa Agaty Bartos w kształcie czerwonego koła. Proponujemy, aby używać jej informując świat wokół siebie o swoim PMS*. Czerwone koło można również zrobić samodzielnie, używając dowolnych materiałów. Na pytanie: <<czy potrzebuję informować otoczenie o swoim PMS-ie?>> - kobieta musi już sobie odpowiedzieć sama."
Konrad Imiela
 
*PMS - Pre-Menstrual Syndrome - zespół napięcia przedmiesiączkowego.
 
Twórcy spektaklu:
 
twórcy
 
Więcej w tej kategorii: Spektakl dyplomowy 2018 »
Powrót na górę

NASI PARTNERZY

Partnerem Szkoły jest Gmina Wrocław,
która dofinansowuje działalność Studium.

wroclawlogo


Partnerem Szkoły
jest Teatr Muzyczny Capitol

capitol


   Fundacja Teatru Muzycznego Capitol

fundacja

 

 

Top of Page