Telefon: +48 505 189 983   
 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Mar 26, 2018

Spektakl dyplomowy 2018

LUDZKIE SALEM

czyli 19,5 taktu przed szóstym wiadrem

 

Dyplom aktorsko-ruchowy na podstawie dramatu Athura Millera "Czarownice z Salem" w reżyserii Agaty Obłąkowskiej z choreografią Jana Nykiela.

Duża Sala Baletowa Studium Musicalowego Capitol.

 

Obsada :

Tituba – Magdalena Zamoroka 

Abigail Wiliams - Magda Kuśnierz

Betty Parris – Ola Sakowska

Elizabeth Proktor – Kaja Bzdeń

Mery Wareen – Karolina Szymańska

Mercy Lewis – Karolina Toczek

Ann Putnam – Wiktoria Banszek

Pariss – Paulina Bocian

Proktor ( gościnnie )– Jan Nykiel

 

"... Spotykamy się w ciemnym lesie, aby spróbować choć przez chwile być wolnymi, żeby choć przez sekundę poczuć oddech, który wypełnia nasze ciała, żeby poczuć namiętność i prawdę w świecie skostniałych zasad, moralnej hipokryzji, i zamknięcia na wszystko co jest dokoła nas. Spotykamy się, żeby opowiedzieć o tym jak wieki wpływ na jednostkę ma społeczeństwo, jak trudno jest wyrwać się z okowów pętających nasze ręce i serca, a jednocześnie jak jednostka, owładnięta jedyną społecznie tolerowaną odmianą szaleństwa czyli miłością, może wpłynąć na społeczeństwo. Problem lęku, osamotnienia, zawiłych relacji międzyludzkich, małżeńskich, wyobcowanie, nietolerancja inności, paraliż…to wszystko w małym miasteczku Salem…Spotykamy się w ciemnym lesie żeby zobaczyć jak spirala nienawiści i władzy nakreślona ludzką ręka, puszczona w ruch, nie może się już zatrzymać, jak podpieranie się wyższymi ideami może sprowadzić na ludzi niezasłużoną śmierć. Jesteśmy tylko małymi istotami w świecie wypełnionym wieloma niezrozumiałymi, metafizycznymi sytuacjami, tylko od nas zależy czy widzieć będziemy czysto i jasno czy jednak uwolni się to głęboko skrywane w środku zło, które bardzo szybko potrafi przejąć nad nami władzę jeśli tylko poczuje taką możliwość. Szaleństwo, które ogarnęło Salem w 1692 roku, procesy i egzekucje rzekomych czarownic, są tylko pretekstem do dużo szerszej dyskusji o współczesnym świecie.

 

Spotykamy się w ciemnym lesie ,żeby choć przez chwilę emocje zawładnęły naszymi duszami i ciałami…"

 

 

 

agata_sun_fot._Edgar_de_Poray.jpg

 

Agata Obłąkowska

Aktorka, reżyser, choreograf. Absolwentka wydziału aktorskiego PWST Wrocław (2010). Nominowana do Nagrody Kulturalnej Gazety Wyborczej WARTO w kategorii Teatr (2014). Laureatka nagrody im. Małgorzaty Napiórkowskiej dla najlepszego studenta wydziału aktorskiego (2010). Ukończyła Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich (2005). Uczestniczka licznych warsztatów m.in "Warsztaty Wspólnym Głosem" prowadzone przez Annę Zubrzycki i Helen Chadwick, "Reżyseria i praca aktorska" prowadzone przez prof. Kazimierza Brauna oraz "Drama metodą edukacji XXI wieku" prowadzonych przez Partice Baldwin. Występowała w galach konkursów literackich i teatralnych (m.in. Angelus 2012, PPA 2009, Premio Europa per il Teatro 2009) w reżyserii Tomasza Mana, Wojciecha Kościelniaka i Jerzego Bielunasa. Od lat związana z pracą z młodzieżą poprzez prowadzenie warsztatów teatralnych. Na co dzień współpracuje z Teatrem Arka, Teatrem NEON, Cloud Theater i Teatrem Muzycznym Capitol

 

jan_sun__fot._łukasz_kozłowski.png

Jan Nykiel 

Tancerz, aktor, performer, choreograf, muzyk, alpinista. Certyfikowany animator kultury i sztuk cyrkowych Klanzy oraz szermierki scenicznej. Od 2010 roku tancerz w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, współpraca z Cloud Theater,Teatrem Arka i Teatrem Neon.Uczęszczał do Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu, do klasy gitary. Pracuje głównie w technikach tańca współczesnego, ale również: improwizacji, kontakt improwizacji, BCM, tańcu klasycznym, tańcu towarzyskim, akrobatyce, żonglerce ogniem, Jiu - Jitsu i wielu innych.Intensywnie kształci się na warsztatach tanecznych i teatralnych m.in. u: Leszka Bzdyla, Dawida Lorenca, Igora  Podsiadłego, Iwony Olszowskiej, Anny Krysiak, Anny Krych, Milana Kozanek, Adriana Russi, Jacka Owczarka, Witolda Jurewicza, Jacka Gębury, Oli Osowicz, Waldemara Staszewskiego, Anny Staszewskiej, Katarzyny Chmielewskiej, Sebastiana Zajkowskiego, Aliego Akabali, Mashy Grudskaya, Zuny Kozanek, Sebastiana Gębury, Koriny Kordovej, Tomasza Pomersbacha, Sebastiana Flegiela, Miltona Paulo, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej.  Tworzył choreografię do spektakli : „Krótki zarys wszystkiego" (Cloud Theather); „Buhaj - czyli z zachwytu kobietom pękają staniki”(Teatr Reaktor); Calineczka”, „Roszpunka” (Teatr Neon, Wrocław), „Projekt kłamstwo” - Spektakl zdobył liczne nagrody w Konkursie Młodych Twórców Teatru Tańca na I Połczyńskim Festiwalu Tańca, m.in. rezydencja w Instytucie Polskim w Wiedniu.

 

 
Powrót na górę

NASI PARTNERZY

Partnerem Szkoły jest Gmina Wrocław,
która dofinansowuje działalność Studium.

wroclawlogo


Partnerem Szkoły
jest Teatr Muzyczny Capitol

capitol


   Fundacja Teatru Muzycznego Capitol

fundacja

 

 

Top of Page